SAVYBĖS
Paruoštas glaistas yra plastiškas, sustingęs netrūkinėja, yra kietas ir tvirtai laikosi tarp briaunų. Glaistas atsparus šalčiui ir vandeniui. Jo sudėtyje nėra asbesto pluošto ir aštrių, kietų dalelių, todėl nebraižo paviršiaus.
PAGRINDO PARUOŠIMAS
Glaistu užpildomas plytelių paviršius turi būti lygus, išvalytos dulkės ir nešvarumai. Jei paviršius labai sugeria drėgmę, jį reiktų sudrėkinti vandeniu. Priklijavus plyteles iš jų tarpų reikia nedelsiant pašalinti klijų likučius. Tarpus galima užpildyti tik pakankamai sukietėjus klijams, kuriais buvo klijuojamos plytelės - ne anksčiau kaip po 24 val.
GLAISTO PARUOŠIMAS
Sausas glaistas supilamas į švarų vandenį ir išmaišomas iki vientisos spalvos ir konsistencijos. Tada paliekamas 5 minutėms pastovėti ir vėl išmaišomas. Savo savybes glaistas išlaiko 2 valandas. Tam, kad glaistas būtų elastingesnis ir atsparesnis drėgmei (glaistant tarpus tarp plytelių, išklijuotų ant gipso kartono ir medienos drožlių plokščių), į vandenį reikia įpilti elastingos emulsijos ATLAS (2 dalims vandens 1 dalis emulsijos).
TARPELIŲ UŽPILDYMAS
Plytelių paviršius nuvalomas drėgna kempine. Paruoštą glaistą gumine mentele ar trintuve reikia giliai ir standžiai įterpti į tarpelius tarp plytelių. Pirmą kartą paviršius valomas kieta, drėgna kempine ar trintuve su kempine. Tarpeliuose esančio glaisto nereikėtų per daug drėkinti. Tai apsaugos nuo pigmento ir šviežio glaisto išplovimo. Patartina iš anksto patikrinti (ant plytelės apatinės pusės), ar glaiste esantis pigmentasnedažo plytelių paviršiaus. Tai ypač svarbu glaistą naudojant neglazūruotomsplytelėms. Tarpelių priežiūrai ir valymui patartina naudoti specialius šluostukus arba smulkiapores kietas kempines. Negalima keraminių plytelių valyti sausu būdu, ypač tuoj po glaistymo, nes sausos dalelytės, įtrintos į šviežią glaistą, gali pakeisti pastarojo spalvą. Pirmomis savaitėmis glaistu užpildytus tarpus valyti tik švariu, dažnai keičiamu vandeniu. Nenaudoti jokių kitų valymo priemonių, nes jos gali pakenkti glaisto spalvai ir kietumui. Tikrąją spalvą glaistas įgyja visiškai išdžiūvęs (maždaug po 2-3 dienų). Tarpai, kuriuos ketinama užpildyti elastingu tarpikliu (silikonu), negali būti užpildomi glaistu. Norint sudaryti optimalias glaistui kietėti sąlygas, šviežią glaistą kelias dienas būtina drėkinti. Dėl skirtingo tarpelių gylio, skirtingų keraminių plytelių ir pernelyg ankstyvo paviršiaus valymo, spalva gali būti nevientisa. Kad išvengti nedidelio atspalvių išsiskyrimo, rekomenduojame naudoti to paties numerio ir tos pačios išfasavimo datos glaistą. Glaistymo metu reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų. Norint padidinti glaisto atsparumą išblukimui ir drėgmei, patartina naudoti apsauginę priemonę neglazūruotoms plytelėms ATLAS DELFIN.
SUNAUDOJIMAS
1 kg sauso glaisto pakanka maždaug 2 m2 keraminių plytelių, kurių matmenys 15 x 15 cm, tarpeliams užglaistyti, kai tarpelio plotis 3 mm ir gylis 4 mm.